MARI BELAJAR BERSAMA KAMI

Ahli Kumpulan :

AMALINA BT HASSAN ( PPG/30869/11)

NURAFIDAH BT SAMSUDIN ( 30812/11)

MAIZATUL ESFARGH BT DOLHAN ( 30849/11)

IDA BT NARAWI (PPG/30838/11)


Tuesday, 21 June 2011

Rancangan Harian Slot - Anggota Badan

RANCANGAN PENGAJARAN SLOT

Komponen                                : Perkembangan Kreativiti Dan Estatika
Kelas                                        : Prasekolah Pluto, Sk Kpg Empila
Tarikh                                       : 19 Jun 2011
Masa                                        : 8.50- 9.50 pg
Bil. Pelajar                                : 25 orang
Tema                                        : Anggota Badan
Subtema                                   : Muka Saya
Hasil pembelajaran                    : 2.1.6 Menggunakan bahan secara kreatif dalam rekaan pelbagai kraf untuk
             b. binaan
            1.1.1 Menceritakan pengalaman sedih, gembira, marah dan takut.
Pengetahuan sedia ada : Murid boleh menggerakkan setiap anggota badan apabila diberi arahan
Objektif                                    : Pada akhir pelajaran murid dapat melukis bentuk muka masing-masing dan menampal menggunakan        cebisan kertas yang telah dipotong kecil-kecil

Kemahiran Berfikir                     : Menjana idea dan membanding beza

Penerapan Nilai                         : Bekerjasama, cermat, berkongsi alat, mengikut giliran


Bahan Bantu Belajar                  : Gunting, Gam dan Kertas warna
Penggabungjalinan                    :Perkembangan Sosioemosi, Fizikal dan Bahasa.




LANGKAH / MASA

ISI PELAJARAN
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

CATATAN

Set induksi
(3minit)




















Penyampaian
(24minit)

Langkah 1





















Langkah 2





































Penutup
(3minit)
Nyanyi lagu secara beramai-ramai
Lirik
Head the shoulder knees and toes,knees and toes,knee and toes,head the shoulder knees and toes my eyes my nose and my mouth.













Contoh soalan:
  1. Nyatakan anggota badan yang kamu tahu.

Contoh jawapan:
  1. Kepala
  2. Tangan
  3. Kaki
  4. Mulut
  5. Hidung

Soalan 2: Nyatakan anggota badan yang mempunyai pasangan
Contoh Jawapan: telinga,kaki,tangan dan mata.

Anggota badan yang terdapat pada muka
Hidung ,mata,mulut


Contoh soalan
  1. Apakah emosi yang ditunjukkan pada gambar muka ini
Contoh jawapan:
Sedih, marah atau gembira.


Contoh soalan:
  1. Apakah anggota badan yang kamu ada?
Contoh jawapan:
Kepala, kaki, tangan, muka,perut
  1. Apakah anggota badan yang terdapat pada muka kamu?
Contoh jawapan :
Mata, hidung, mulut


·         Guru meminta murid duduk dalam kumpulan.
·         Guru mengarahkan semua murid berdiri dan menyanyikan lagu yang melibatkan pergerakan kesemua anggota badan. Lagu Head and Shoulder’ dinyanyikan bersama- sama.




·         Guru meminta setiap orang murid menyatakan anggota badan yang terdapat pada badan mereka.
















·         Murid duduk ikut kumpulan
·         Guru menunjukkan gambar mimik muka dan bersoal jawab.
·         Guru menunjukkan cara melekat cebisan kertas pada gambar muka menggunakan gam.

·         Guru menunjukkan gambar yang sudah dilekat dengan cebisan kertas yang menunjukkan mimik muka

·         Guru menyuruh murid membuat dan hasilnya akan ditunjukkan pada rakan diakhir sesi pembelajaran.




·         Guru membuat rumusan dengan bertanya soalan dan meminta murid menyebut semula nama anggota badan yang ditunjukkan.




·         Guru mengarahkan semua murid berdiri dan menyanyikan lagu sekali lagi yang melibatkan pergerakkan semua anggota badan lagu “Head Shoulder” beramai-ramai.

Kesepaduan bahasa dan komunikasi, pergerakkan fizikal
BBB carta senikata lagu
Nilai –ikut giliran




.





































Gunting
Gam
Kertas warna
Nilai –kerjasama dan berkongsi alat
Kb-banding beza

Kesepaduan –perkembanagan sosioemosi dan fizikal.
Nilai-kerjasama dan cermat








































Carta senikata lagu





No comments:

Post a Comment